Lyžování v Rakousku - Dachstein West - Krippensten - Lyžování v Rakousku

Lyžování v Rakousku - Dachstein West - Krippensten

Lyžařská oblast Dachstein West
Ledovce a exponované svahy severního Dachsteinu, který dosahuje nadmořské výšky 3000 metrů, patří mezi nejkrásnější lyžařské oblasti Solné komory. Jeho střediska jsou propojena jedním lyžařským skipasem, do něhož patří všechna nejlepší místa lyžování v Solné komoře: tj. Krippenstein, Gosau, Russbach, Lungötz, Annaberg, St. Martin a Abtenau. Terény: Výborné lyžování vhodné pro všechny kategorie lyžařů, na své si zde přijdou i pokročilí lyžaři a rodiny s dětmi uvítají širokou škálu služeb a vybavení střediska, mimo jiné i 9 dětských dopravních pásů. Lyžařská oblast nabízí přes 150 km sjezdovek a 200 km běžeckých tratí, 66 lanovek a vleků je schopno přepravit každou hodinu přes 66.000 osob.
Lyžařská oblast Dachstein West disponuje mimořádnou infrastrukturou pro zábavu, adrenalinové vyžití i zlepšování lyžařských dovedností. Nejen „obyčejné“ široké a dlouhé sjezdovky, ale také „neobyčejná“ zábava, adrenalin i výkonnostní tréning!
Vedle široké škály vyžití je výraznou výhodou této lyžařské oblasi i snadná dostupnost z našeho území, které je vzdáleno asi jen 180 km. Jde většinou o severní svahy, proto jsou zde výborné sněhové podmínky až do dubna, které vylepšuje rozsáhlé zasněžování.