Důležité informace - Lyžování v Rakousku

Důležité informace

Děkujeme Vám za Váš zájem o naši nabídku zimních zájezdů naší cestovní kanceláře.
Naše nabídka je zaměřena na lyžování a snowboarding v Rakousku – oblasti Dachstein West – Krippenstein, kde si můžete užívat kvalitních sněhových podmínek v průběhu celé lyžařské sezóny.
Oblast Dachstein West – Krippenstein patří k největším a nejvyhledávanějším střediskům v Salcbursku i celém Rakousku. Středisko se 150 km upravených sjezdovek, moderními kabinovými lanovkami, sedačkami a vleky nabízí skvělé podmínky pro pokročilé i začínající lyžaře, rodiny s dětmi i snowboardisty, na své si přijdou i běžkaři. Středisko nabízí výborné podmínky pro zimní sporty v odobí od prosince (ski-opening) do začátku dubna, kdy je skvělou volbou pro zimní vyžití!
Uvedená střediska spolu s ubytovacími a stravovacími službami za příznivou cenu jistě uspokojí Vaše požadavky na zimní dovolenou s aktivním odpočinkem a relaxací.
Nabízíme také lyžování v podzimních a jarních termínech na ledovci Kaprun a Stubai, kde máte 100% jistotu sněhu a skvělých lyžařských podmínek. Perfektní vyžití nabízíme také ve vyhlášených střediscích Gastein a Saalbach Hinterglemm.
Zájezd si můžete zakoupit prostřednictvím těchto webových stránek www.lyzovani-rakousko.cz dle nabídky "Lyžování 2021 - 2022" nebo prostřednictvím telefonního či e-mailového kontaktu na naši CK.
Po zakoupení zájezdu obdržíte cca 7 až 4 dny před odjezdem informace k závěrečnému upřesnění časů odjezdu dle nástupních míst.

Lyžování v Rakouských Alpách, INFORMACE K LYŽAŘSKÝM ZÁJEZDŮM - autobusem

Vzdálenost oblasti z Ostravy je jen 540 km, z Brna cca jen 380 km, doba jízdy autobusem vč. bezp. přestávek a časů nástupů: z Ostravy, cca 7-8 hodin, z Brna cca 5-6 hodin. Doprava je realizována zahraničním zájezdovým autobusem s WC a dostatečným prostorem pro přepravu zavazadel a lyžařského vybavení.

Informace k ubytování, stravování a dopravě v místě pobytu

Všechny naše zájezdy jsou realizovány s dopravou z ČR do místa pobytu přes den. Po příjezdu do místa pobytu proběhne ubytování ihned po příjezdu, zpravidla ve večerních hodinách (cca 18. až 19.hod.) za asistence zástupce CK. Stravování probíhá podle ujednání mezi klienty a CK. Večeře následuje po ubytování jen pokud je součástí služeb v den příjezdu, jinak stravování začíná následující den snídaní. Zástupce CK podá po příjezdu informace o ranním odjezdu na sjezdovku. Druhý den po snídani následuje odjezd autobusem do lyžařského areálu, kde zástupce CK předá účastníkům skipasy. Účastníci jsou z místa ubytování do lyžařského areálu dopravováni autobusem, který vyjíždí od ubytování (hotelu nebo penzionu) v 8:30 hod. a přiváží účastníky zpět na ubytování po lyžařském dni. Lanovky a vleky jsou v provozu zpravidla od 9:00 do 16:30. Časy odjezdů od ubytování do areálu a odjezdů z areálu zpět do penzionu či hotelu jsou podřízeny provozu lyžařského areálu. Obvykle odjíždíme ze střediska zpět na ubytování v 16:30 hodin, čas odjezdu ze střediska bude potvrzen vždy ráno. V průběhu lyžování je možno v poledních hodinách a po dohodě s řidičem využít bufet v autobusu - tj. teplé i chlazené nápoje, popř. ohřívané párky - upřesní zástupce CK. V den odjezdu si účastníci sbalí svá zavazadla, která si budou moci uložit v místě ubytování do určené místnosti a odevzdají pokoje před odjezdem na lyžování. Následuje odjezd autobusem do lyžařského areálu, po lyžování si účastníci vyzvednou zavazadla a bezprostředně poté následuje odjezd zpět domů.

Lyžování a skipasy: První den příjezdu do lyžařského areálu předá zástupce CK účastníkům skipasy a mapy areálu s vyznačením sjezdových tratí. Před převzetím skipasu zaplatí účastník zálohu 2 Eura jako jistinu proti ztrátě karty skipasu - obvykle tuto jistinu vybírá zástupce CK v autobusu po cestě z ČR, poslední den po ukončení lyžování si každý účastník vyzvedne tuto jistinu oproti vrácenému skipasu v prodejním místě provozovatele lanovek a vleků.

Standart ubytování: Ubytování je zajišťováno v hoteleích a penzionech ve dvoulůžkových, tří a čtyř lůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím (tj. koupelna, WC) na pokojích. Na vyžádání je možno v případě dostupnosti zajistit i jednolůžkový pokoj (za příplatek). Všechna ubytovací zařízení jsou soustředěna v jednom místě a jsou od sebe vzdálena několik málo minut chůze. Všichni účastníci mohou využívat ve volném čase vybavení hotelu či penzionu určené pro ubytované hosty – např. relaxační centrum se saunou, atd.. dle pokynů provozovatele, popř. dle informace delegáta CK.
Stravování je poskytováno formou polopenze (snídaně a večeře). Snídaně jsou poskytovány formou bufetu včetně nápojů, teplé večeře vždy obsahují polévku a hlavní chod dle denní nabídky. Nápoje jsou za příplatek. Snídaně se podává od 7:30 hodin, večeře od 18:00 hodin. Pro stravování přes den je možné využít četných posezení v lyžařském areálu, kde je možné si zakoupit jídlo v některé z mnoha restauračních zařízení přímo u sjezdových tratí. Pivo, limonády a teplé nápoje, popř. teplé párky je možné zakoupit za Kč v autobuse u řidičů, dle informací uvedených výše. Volný čas a zábava. Relaxace v sauně, popř. whirlpoolu (v hotelu), atd..

Lyžování v Rakouských Alpách, INFORMACE K LYŽAŘSKÝM ZÁJEZDŮM, VLASTNÍ DOPRAVA

Vzdálenost oblasti z Ostravy je jen 540 km, z Brna cca jen 380 km

Informace k ubytování, stravování a dopravě v místě pobytu

U zájezdů s vlastní dopravou přes den proběhne ubytování po příjezdu do místa ubytování, zpravidla v pozdějších odpoledních až večerních hodinách (cca 17.hod. až 19.hod.) za asistence zástupce CK nebo dle recepce hotelu či penzionu. Stravování probíhá podle ujednání mezi klienty a CK. Večeře následuje po ubytování jen pokud je součástí služeb v den příjezdu, jinak stravování začíná následující den snídaní. Zástupce CK podá po příjezdu informace o ranním odjezdu na sjezdovku. Běžně polopenze začíná večeří v den příjezdu a končí snídani v den odjezdu. U zájezdů s vlastní dopravou přes noc a následným lyžováním přes den probíhá ubytování rovněž až v odpoledních či večerních hodinách (po lyžování).

Stravování u zájezdů s dopravou přes noc začíná v den příjezdu večeří a končí v den odjezdu snídaní. Účastníci se v případě vlastní dopravy z místa ubytování do lyžařského areálu a zpět dopravují vlastními auty či mohou po dohodě využít autobus CK, pokud jsou k dispozici potřebná místa, bližší informace u zástupce CK. Lanovky a vleky jsou v provozu od 9:00 do 16:30, Časy odjezdů od ubytování do areálu a odjezdů z areálu zpět do penzionu či hotelu jsou podřízeny provozu lyžařského areálu a účastníci si tyto časy stanovují dle svých potřeb. V den odjezdu si účastníci sbalí svá zavazadla, která si budou moci uložit v místě ubytování do určené místnosti a odevzdají pokoje před odjezdem na lyžování. Následuje odjezd autobusem do lyžařského areálu, po lyžování si účastníci vyzvednou zavazadla a bezprostředně poté následuje odjezd zpět domů.

Lyžování a skipasy: První den příjezdu do lyžařského areálu předá zástupce CK účastníkům skipasy a mapy areálu s vyznačením sjezdových tratí. Před převzetím skipasu zaplatí účastník zálohu 2 Eura jako jistinu proti ztrátě karty skipasu - obvykle tuto jistinu vybírá zástupce CK v autobusu po cestě z ČR, poslední den po ukončení lyžování si každý účastník vyzvedne tuto jistinu oproti vrácenému skipasu v prodejním místě provozovatele lanovek a vleků.

Standart ubytování: Ubytování je zajišťováno v hotelích a penzionech ve dvoulůžkových, tří a čtyř lůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím (tj. koupelna, WC) na pokojích. Na vyžádání je možno v případě dostupnosti zajistit i jednolůžkový pokoj (za příplatek). Všechna ubytovací zařízení jsou soustředěna v jednom místě a jsou od sebe vzdálena několik málo minut chůze. Všichni účastníci mohou využívat ve volném čase vybavení hotelu či penzionu určené pro ubytované hosty – např. relaxační centrum se saunou, atd.. dle pokynů provozovatele, popř. dle informace delegáta CK.
Stravování je poskytováno formou polopenze (snídaně a večeře). Snídaně jsou poskytovány formou bufetu včetně nápojů, teplé večeře vždy obsahují polévku a hlavní chod dle denní nabídky. Nápoje jsou za příplatek. Snídaně se podává od 7:30 hodin, večeře od 18:00 hodin. Pro stravování přes den je možné využít četných posezení v lyžařském areálu, kde je možné si zakoupit jídlo v některé z mnoha restauračních zařízení přímo u sjezdových tratí. Pivo, limonády a teplé nápoje, popř. teplé párky je možné zakoupit za Kč v autobuse u řidičů, dle informací uvedených výše.

Volný čas a zábava. Relaxace v sauně, popř. whirlpoolu (v hotelu), atd..
Přesný popis dopravy z ČR do místa pobytu, jakož i další podrobnosti k zájezdu obdrží účastníci po sepsání objednávky zájezdu - cestovní smlouvy.